MISJA

ROZWIJAMY PRZEZ KULTURĘ I SZTUKĘ

O FUNDACJI

Polska Fundacja Kultury i Rozwoju została założona w 2017 roku, aby krzewić kulturę, sztukę i naukę na każdej płaszczyźnie codziennego życia.

Działania fundacji ukierunkowane są przede wszystkim na propagowanie sztuki i tradycji jako nieodzownych elementów życia oraz na ułatwianie dostępu do kultury i oświaty .

Organizując rozmaite wydarzenia artystyczne, naukowe,edukacyjne i społeczne pielęgnuje narodową tradycję i dziedzictwo w skali całego kraju ale także w regionach, tzw. małych ojczyznach.

Otacza wsparciem także dzieci i młodzież, do których adresuje przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym i wypoczynkowym; zajęcia pozaszkolne, warsztaty, obozy rekreacyjne itp.

ZAŁOGA

Polska Fundacja Kultury i Rozwoju została założona przez artystów o nieskrępowanej wyobraźni i ludzi o wielkich sercach!

Większość tej społeczności to ludzie sceny i estrady dlatego tak bliska jest im kultura i sztuka a ich wyjątkowa wrażliwość pomaga w pomaganiu innym :)

Mówią o sobie:

Jesteśmy po to aby kultura , sztuka oraz ludzie wrażliwi na piękno mogli mieć z nim kontakt nie tylko “od święta”.

Uważamy że sztuka i jej piękno powinny być chlebem powszednim dla wszystkich a nie tylko delicjami dla wybranych!

Dlatego właśnie JESTEŚMY i wspólnymi siłami sprawiamy, że pięknieje świat i Wasza rzeczywistość!

DLA NAS NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH – SĄ WYZWANIA :)

DZIAŁALNOŚĆ

Działalność Polskiej Fundacji Kultury i Rozwoju opiera się na TRZECH FILARACH:

1.KULTURA I SZTUKA

Naród, który pielęgnuje swoją kulturę będzie trwały i szlachetny.

Promuje kulturę i sztukę. Dociera z nią wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Ze szczególną dbałością propaguje kulturę polską przez koncerty, festiwale, sympozja, kursy, spektakle, wymianę międzynarodową.

2. EDUKACJA

Zawsze jest dobry moment aby dowiedzieć się czegoś ciekawego, czegoś więcej!

Pielęgnuje rozwój społeczeństwa na różnych płaszczyznach i na różnych etapach życia; od dzieci po doskonalenie dorosłych i seniorów.

Organizuje spotkania edukacyjne, warsztaty tematyczne, kursy artystyczne stacjonarnie i online.

3. TERAPIA

Uwolnij swoje pasje – uwolnij swoje emocje – uwolnij SIEBIE!

Prowadzi autorską pracownię ArteTerapii – innowacyjne zajęcia z zakresu terapii sztuką.

Są to warsztaty dla osób w każdym wieku wykorzystujące różne dziedziny sztuki w diagnozowaniu i terapii dla osób nieśmiałych, zestresowanych, zagubionych, wypalonych ale także ciekawych nowych doświadczeń oraz ciekawych SIEBIE :)

PRACOWNIA ARTETERAPII

Autorska Pracownia AreTerapii to unikatowe miejsce w skali regionu, gdzie prowadzimy profesjonalne warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych włączając seniorów.

Arteterapia jest metodą wspierania rozwoju człowieka, pozwalającą na swobodę wyrażania siebie z wykorzystaniem różnych technik i dziedzin artystycznych takich jak m.in. muzyka, plastyka, literatura, ruch taneczny, formy teatralne, fotografia i in. przy wsparciu wykwalifikowanego terapeuty.

Uczestnictwo w naszych zajęciach arteterapii wzbogaca każdego człowieka o szereg nowych doświadczeń, wspaniale kształtuje jego wyobraźnię, funkcje poznawcze i niezwykle pozytywnie wpływa na sferę emocji.

KLUB ARTYSTYCZNY POLSKIEJ FUNDACJI KULTURY I ROZWOJU

Fundacja prowadzi także Klub Artystyczny PFKiR , w którym organizuje cykliczne spotkania z wybitnymi postaciami ze świata kultury, sztuki, historii oraz innych dziedzin.

Klubowicze oprócz obcowania z niezwykłymi Gośćmi mogą zanurzyć się w swobodne rozmowy i dyskusje przy dźwiękach dobrej muzyki.

Moje podróże artystyczne ,

Cykl spotkań z ludźmi, którzy kochają podróże, odwiedzają różne zakątki świata podczas tournee artystycznych lub sami organizują swoje prywatne wojaże w poszukiwaniu swojej “legendy”.

Spotkania z historią i dziedzictwem

Regularne spotkania z ciekawymi tematami z dziedziny historii Tarnowa i regionu. Zaproszeni historycy i badacze wtajemniczają zgromadzonych gości w meandry historyczne naszego kraju i regionu.

KONTAKT

Joanna Łukasik – Prezes Zarządu, PR Manager

(+48) 602 605 468

e-mail: kultura.rozwoj@gmail.com, kulturairozwoj@gmail.com