Poprzez wszystko co robimy rzucamy wyzwanie Status Quo tworząc nowe płaszczyzny i możliwości dla rozwijania kultury i promowania edukacji.

Nasza Fundacja została założona w 2017 roku, aby krzewić kulturę, sztukę i naukę na każdej płaszczyźnie naszego codziennego życia.

Organizując rozmaite wydarzenia artystyczne, naukowe,edukacyjne i społeczne, pragniemy wspólnie pielęgnować naszą narodową tradycję i dziedzictwo w skali całego kraju ale także w regionach, tzw. małych ojczyznach.

Nasze działania ukierunkowane są przede wszystkim na ułatwianie dostępu do kultury i oświaty.

Dbamy także o osoby potrzebujące, organizując wydarzenia artystyczne o charakterze charytatywnym – ABY POMAGAĆ GRAMY NAWET NA DACHACH :)

Otaczamy także wsparciem dzieci i młodzież, do których adresujemy przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym i wypoczynkowym; zajęcia pozaszkolne, warsztaty, obozy rekreacyjne itp.

Działamy na rzecz ochrony i promowania polskiej kultury, tradycji i edukacji.

Nasza działalność opiera się na TRZECH FILARACH:

KULTURA I SZTUKA

Naród, który pielęgnuje swoją kulturę będzie trwały i szlachetny.

Promujemy kulturę i sztukę. Docieramy z nią wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Ze szczególną dbałością propagujemy kulturę polską przez koncerty, festiwale, wystawy, plenery, sympozja, kursy, spektakle, wymianę międzynarodową.

EDUKACJA

Zawsze jest dobry moment aby dowiedzieć się czegoś ciekawego, czegoś więcej!

Pielęgnujemy rozwój naszego społeczeństwa na różnych płaszczyznach na różnych etapach życia; od dzieci po doskonalenie dorosłych i seniorów.

Organizujemy spotkania edukacyjne, warsztaty tematyczne, kursy artystyczne stacjonarnie i online.

TERAPIA

Uwolnij swoje pasje – uwolnij swoje emocje – uwolnij siebie!

Prowadzimy autorską pracownię ArteTerapii – to innowacyjne zajęcia z zakresu terapii sztuką. Są to warsztaty dla osób w każdym wieku wykorzystujące różne dziedziny sztuki w diagnozowaniu i terapii dla osób nieśmiałych, zestresowanych, zagubionych, wypalonych ale także ciekawych nowych doświadczeń oraz ciekawych SIEBIE :)

KLUB ARTYSTYCZNY POLSKIEJ FUNDACJI KULTURY I ROZWOJU

Prowadzimy także Klub Artystyczny PFKiR , w którym organizuje cykliczne spotkania z wybitnymi postaciami ze świata kultury, sztuki, historii oraz innych dziedzin.

Klubowicze oprócz obcowania z niezwykłymi Gośćmi mogą zanurzyć się w swobodne rozmowy i dyskusje przy dźwiękach dobrej muzyki.

Załoga

Polska Fundacja Kultury i Rozwoju została założona przez artystów o nieskrępowanej wyobraźni i ludzi o wielkich sercach!

Większość naszej cudownej Załogi to ludzie sceny i estrady dlatego tak bliska jest nam kultura i sztuka a nasza wyjątkowa wrażliwość pomaga nam w pomaganiu innym : )

Jesteśmy po to, aby kultura , sztuka oraz ludzie wrażliwi na piękno mogli mieć z nim kontakt nie tylko “od święta”.

Uważamy że sztuka i jej piękno powinny być chlebem powszednim dla wszystkich a nie tylko delicjami dla wybranych!

Dlatego właśnie JESTEŚMY i wspólnymi siłami sprawiamy, że pięknieje świat i Wasza rzeczywistość!

DLA NAS NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH – SĄ WYZWANIA :)

ZARZĄD

JOANNA ŁUKASIK – Fundator, Prezes Zarządu

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. M.Koziaka.
W swym dorobku posiada nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, a także unikatowe nagrania CD z muzyką mało znanych kompozytorów polskich m.in. Ignacego Krzyżanowskiego, Jana Kleczyńskiego oraz Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Od czasu studiów koncertuje jako solistka i kameralistka biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i Europie m.in. Jej bogaty repertuar obejmuje szeroki wachlarz muzyki klasycznej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej.

Poszukuje także inspiracji realizując projekty zarówno z gatunku muzyki klasycznej jak i pogranicza klasycznej i rozrywkowej ukazując możliwość zastosowań klasycznego fortepianu w tworzeniu nowych jakości brzmieniowych.

Jest cenioną kameralistką i akompaniatorką – uzyskała wiele nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach i festiwalach instrumentalnych.
Oprócz działalności artystycznej zajmuje się także organizowaniem wydarzeń kulturalnych.

CO ROBI W FUNDACJI?

Chodzi z pieczątkami :)

Specjalistka od spraw niemożliwych! Niespokojny duch – nieustannie wymyśla nowe akcje nie znając żadnych barier.

PAWEŁ ŁUKASIK – Wiceprezes Zarządu

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalność instrumentalistyka w klasie altówki prof. Małgorzaty Muzyki-Gołogórskiej.

Od czasu studiów czynnie koncertuje jako solista i kameralista stale współpracując z wieloma instytucjami kultury w Polsce i Europie.

Czynnie zajmuje się propagowaniem altówki w roli instrumentu solowego, dokonując wielu transkrypcji, autorskich aranżacji oraz nagrań. W swym dorobku posiada nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej a także unikatowe nagrania CD z muzyką mało znanych kompozytorów polskich

Oprócz działalności koncertowej zajmuje się także lutnictwem – gra na wykonanym przez siebie instrumencie.

CO ROBI W FUNDACJI ?

Chodzi z kluczami :)

Kto ma klucze ten ma władzę! Jego klucze otwierają nie tylko drzwi wszelakie ale także najpiękniejsze melodie ;)

Jego wszechstronny wkład jest tak cenny, że żadne wydarzenie nie może mieć miejsca bez jego obecności.

DAWID MIK – Wiceprezes Zarządu

Człowiek Renesansu we współczesnym świecie. Szansonista w zespole Szpetni.

Ma w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień na licznych przeglądach i konkursach piosenki aktorskiej. Jego olbrzymie zaangażowanie w działalność na rzecz pomagania innym zaowocowało m.in tytułem Wolontariusz Roku 2015, tytuł Honorowego Ambasadora Transplantologii oraz Amicus Hominum – Nagroda Samorządu Województwa Małoppolskiego dla osób działających na rzecz dobra innych.

CO ROBI W FUNDACJI ?

Prowadzi teczki :)

RADA

MONIKA WENTA – Członek Rady

Absolwentka PWST w Krakowie, aktorka związana z Teatre im L.Solskiego w Tarnowie od 2011 roku. Wcześniej przez kilka lat związana była także z Teatrem Studio TEST A.M.Marczewskiego w Warszawie. W 2013 otrzymała wyróżnienie aktorskie za nutę szaleństwa i wyczucie scenicznego absurdu w roli Sabriny Daldry w spektaklu pt “W pokoju obok”. Zajmuje się także tłumaczeniem z języka francuskiego – w 2013 roku przetłumaczyłą książkę Isabelle Filliozat pt “Próbowałam już wszystkiego”.

CO ROBI W FUNDACJI ?

Dobre wrażenie :)

Aktor zawsze jest w tym najlepszy :)

ARTUR ŁUKASIK – Członek Rady

Jest studentem Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach na wydziale instrumentalnym w klasie kontrabasu klasycznego prof. dr hab. Jana Kotuli.

Jest laureatem prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów kontrabasowych i kilkukrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne a także beneficjentem programu stypendialnego Fundacji Sapere Auso.

W Roku 2017 został także stypendystą Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

CO ROBI W FUNDACJI ?

Dużo szumu :)

Social marketing i PR w jego rękach to Wasze oczy i uszy.