Polska Fundacja Kultury i Rozwoju została założona przez artystów o nieskrępowanej wyobraźni i ludzi o wielkich sercach!

Większość naszej cudownej Załogi to ludzie sceny i estrady dlatego tak bliska jest nam kultura i sztuka a nasza wyjątkowa wrażliwość pomaga nam w pomaganiu innym : )

Jesteśmy po to, aby kultura , sztuka oraz ludzie wrażliwi na piękno mogli mieć z nim kontakt nie tylko “od święta”.

Uważamy że sztuka i jej piękno powinny być chlebem powszednim dla wszystkich a nie tylko delicjami dla wybranych!

Dlatego właśnie JESTEŚMY i wspólnymi siłami sprawiamy, że pięknieje świat i Wasza rzeczywistość!

DLA NAS NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH – SĄ WYZWANIA :)

ZARZĄD

JOANNA ŁUKASIK – Fundator, Prezes Zarządu

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. M.Koziaka.
W swym dorobku posiada nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, a także unikatowe nagrania CD z muzyką mało znanych kompozytorów polskich m.in. Ignacego Krzyżanowskiego, Jana Kleczyńskiego oraz Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Od czasu studiów koncertuje jako solistka i kameralistka biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i Europie m.in. Jej bogaty repertuar obejmuje szeroki wachlarz muzyki klasycznej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej.

Poszukuje także inspiracji realizując projekty zarówno z gatunku muzyki klasycznej jak i pogranicza klasycznej i rozrywkowej ukazując możliwość zastosowań klasycznego fortepianu w tworzeniu nowych jakości brzmieniowych.

Jest cenioną kameralistką i akompaniatorką – uzyskała wiele nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach i festiwalach instrumentalnych.
Oprócz działalności artystycznej zajmuje się także organizowaniem wydarzeń kulturalnych.

CO ROBI W FUNDACJI?

Chodzi z pieczątkami :)

Specjalistka od spraw niemożliwych! Niespokojny duch – nieustannie wymyśla nowe akcje nie znając żadnych barier.

PAWEŁ ŁUKASIK – Wiceprezes Zarządu

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalność instrumentalistyka w klasie altówki prof. Małgorzaty Muzyki-Gołogórskiej.

Od czasu studiów czynnie koncertuje jako solista i kameralista stale współpracując z wieloma instytucjami kultury w Polsce i Europie.

Czynnie zajmuje się propagowaniem altówki w roli instrumentu solowego, dokonując wielu transkrypcji, autorskich aranżacji oraz nagrań. W swym dorobku posiada nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej a także unikatowe nagrania CD z muzyką mało znanych kompozytorów polskich

Oprócz działalności koncertowej zajmuje się także lutnictwem – gra na wykonanym przez siebie instrumencie.

CO ROBI W FUNDACJI ?

Chodzi z kluczami :)

Kto ma klucze ten ma władzę! Jego klucze otwierają nie tylko drzwi wszelakie ale także najpiękniejsze melodie ;)

Jego wszechstronny wkład jest tak cenny, że żadne wydarzenie nie może mieć miejsca bez jego obecności.

DAWID MIK – Wiceprezes Zarządu

Człowiek Renesansu we współczesnym świecie. Szansonista w zespole Szpetni.

Ma w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień na licznych przeglądach i konkursach piosenki aktorskiej. Jego olbrzymie zaangażowanie w działalność na rzecz pomagania innym zaowocowało m.in tytułem Wolontariusz Roku 2015, tytuł Honorowego Ambasadora Transplantologii oraz Amicus Hominum – Nagroda Samorządu Województwa Małoppolskiego dla osób działających na rzecz dobra innych.

CO ROBI W FUNDACJI ?

Prowadzi teczki :)

RADA

MONIKA WENTA – Członek Rady

Absolwentka PWST w Krakowie, aktorka związana z Teatre im L.Solskiego w Tarnowie od 2011 roku. Wcześniej przez kilka lat związana była także z Teatrem Studio TEST A.M.Marczewskiego w Warszawie. W 2013 otrzymała wyróżnienie aktorskie za nutę szaleństwa i wyczucie scenicznego absurdu w roli Sabriny Daldry w spektaklu pt “W pokoju obok”. Zajmuje się także tłumaczeniem z języka francuskiego – w 2013 roku przetłumaczyłą książkę Isabelle Filliozat pt “Próbowałam już wszystkiego”.

CO ROBI W FUNDACJI ?

Dobre wrażenie :)

Aktor zawsze jest w tym najlepszy :)

ARTUR ŁUKASIK – Członek Rady

Jest studentem Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach na wydziale instrumentalnym w klasie kontrabasu klasycznego prof. dr hab. Jana Kotuli.

Jest laureatem prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów kontrabasowych i kilkukrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne a także beneficjentem programu stypendialnego Fundacji Sapere Auso.

W Roku 2017 został także stypendystą Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

CO ROBI W FUNDACJI ?

Dużo szumu :)

Social marketing i PR w jego rękach to Wasze oczy i uszy.

Znani dla Fundacji

Iwona Socha

Znana i ceniona polska śpiewaczka operowa wsparła naszą akcję charytatywną w postaci błyskotliwego udziału w koncercie charytatywnym pt. Tarnowianie i Przyjaciele dla Agnieszki na rzecz terapii onkologicznej Agnieszki Pacochy, 7.X.2019 Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie

Renata Przemyk

Polska wokalistka, szansonistka, autorka tekstów i muzyki uświetniła organizowany przez nas Koncert charytatywny na dachu pt. Wznieśmy się ponad Wszystko na rzecz osób niepełnosprawnych – Podopiecznych PSONI/ koło w Tarnowie, 31.05.2020 Dach Gemini Park

Rafał Rzeźnikiewicz – Anaconda

Gitarzysta, wokalista, kompozytor, założyciel zespołu Anaconda wspiął się z nami na DACH aby tam wesprzeć swoim występem naszą akcję charytatywną w postaci koncertu pt. Wznieśmy się ponad Wszystko na rzecz osób niepełnosprawnych – Podopiecznych PSONI/ koło w Tarnowie, 31.05.2020 Dach Gemini Park

Alicja Rega

Niezwykle utalentowana wokalistka młodego pokolenia, która z ogromnym powodzeniem reprezentuje Polskę na wielu prestiżowych konkursach wokalnych m.in. została Finalistką Eurovizji Junior w Gruzji w 2016 roku.